Komentarų: 0

Kokių dokumentų reikia norint parduoti butą?

 1. Dokumentas, kurio pagrindu buvo įgytas turtas (pirkimo – pardavimo sutartis, paveldėjimo teisės liudijimas, mainų ar dovanojimo sutartis, teismo sprendimas ar kita sutartis, pagrindžianti būsto įsigijimo būdą).
 2. Kadastrinių matavimų (inventorizacijos) byla, kurioje yra būsto planas ir detali techninė informacija apie būstą. Jeigu jos neturite, bet turėjote – galite užsisakyti kopiją Registrų centre.
 3. Bendrijos pažyma, jei butas priklauso bendrijai, reikės pažymos, kad nesate skolingi bendrijai, jei bendrijos nėra, kreipkitės į namo administratorių.
 4. Energetinio naudingumo sertifikatas. Parduodant senos statybos butą dažniausiai daromas “G” klasės sertifikatas, kurį užsako notaras. Jei butas naujos statybos dažniausiai jau būna padaryti sertifikatai. Įvedę unikalų numerį galite pasitikrinti kokiai energetinio naudingumo klasei priklauso jūsų būstas spausti čia (http://www.spsc.lt/cms/index.php?option=com_wrapper&view=wrapper&Itemid=288&lang=lt).
 5. Galiojantis asmens dokumentas (tapatybės kortelė, pasas).
 6. Jei pardavėjas susituokęs, reikės sutuoktinio sutikimo parduoti turtą, net jei turtas įgytas iki santuokos, nebent turite pasirašę iki vedybines ar po vedybines sutartis.
 7. Jei pardavėjas išsituokęs, reikės ištuokos liudijimo.
 8. Jei pardavėjas turi nepilnamečių vaikų, reikės teismo leidimo parduoti būstą, nebent turite kito turto savo vardu. Prašant leidimo reikės įrodyti, kad nebloginate vaiko gyvenimo sąlygų.
 9. Jei turtas įkeistas bankui (pvz. hipoteka) reikalingas banko leidimas parduoti būstą.
 10. Jei turtas priklauso keliems bendrasavininkams, reikės jų atsisakymo pirkti turtą už nurodytą sumą.
 11. Pažymos apie atsiskaityma už komunalines paslaugas (šildymą, vandenį, elektrą, dujas, atliekų tvarkymas).
 12. Jei būstas areštuotas, pirmiausia reikia nuimti areštus, jei to negalite padaryti tada reikia vertinti situacija individualiai, pasitarkite su savo brokeriu ar notaru.