Komentarų: 0

Kokių dokumentų reikia norint parduoti butą?

 1. Dokumentas, kurio pagrindu buvo įgytas turtas (pirkimo – pardavimo sutartis, paveldėjimo teisės liudijimas, mainų ar dovanojimo sutartis, teismo sprendimas ar kita sutartis, pagrindžianti būsto įsigijimo būdą).
 2. Kadastrinių matavimų (inventorizacijos) byla, kurioje yra būsto planas ir detali techninė informacija apie būstą. Jeigu jos neturite, bet turėjote – galite užsisakyti kopiją Registrų centre.
 3. Bendrijos pažyma, jei butas priklauso bendrijai, reikės pažymos, kad nesate skolingi bendrijai, jei bendrijos nėra, kreipkitės į namo administratorių.
 4. Energetinio naudingumo sertifikatas. Parduodant senos statybos butą dažniausiai daromas “G” klasės sertifikatas, kurį užsako notaras. Jei butas naujos statybos dažniausiai jau būna padaryti sertifikatai. Įvedę unikalų numerį galite pasitikrinti kokiai energetinio naudingumo klasei priklauso jūsų būstas spausti čia (http://www.spsc.lt/cms/index.php?option=com_wrapper&view=wrapper&Itemid=288&lang=lt).
 5. Galiojantis asmens dokumentas (tapatybės kortelė, pasas).
 6. Jei pardavėjas susituokęs, reikės sutuoktinio sutikimo parduoti turtą, net jei turtas įgytas iki santuokos, nebent turite pasirašę iki vedybines ar po vedybines sutartis.
 7. Jei pardavėjas išsituokęs, reikės ištuokos liudijimo.
 8. Jei pardavėjas turi nepilnamečių vaikų, reikės teismo leidimo parduoti būstą, nebent turite kito turto savo vardu. Prašant leidimo reikės įrodyti, kad nebloginate vaiko gyvenimo sąlygų.
 9. Jei turtas įkeistas bankui (pvz. hipoteka) reikalingas banko leidimas parduoti būstą.
 10. Jei turtas priklauso keliems bendrasavininkams, reikės jų atsisakymo pirkti turtą už nurodytą sumą.
 11. Pažymos apie atsiskaityma už komunalines paslaugas (šildymą, vandenį, elektrą, dujas, atliekų tvarkymas).
 12. Jei būstas areštuotas, pirmiausia reikia nuimti areštus, jei to negalite padaryti tada reikia vertinti situacija individualiai, pasitarkite su savo brokeriu ar notaru.
Komentarų: 0

Nekilnojamo turto pirkimas: į ką svarbu atkreipti dėmesį

Nekilnojamo turto pirkimas – kantrybės, laiko bei patirties reikalaujantis procesas, dažniausiai vykstantis tik kartą ar du per visą žmogaus gyvenimą. Kiekvienas ieškantis naujo gyvenamojo būsto nori rasti patį geriausią variantą, atitinkantį jo poreikius, gyvenimo būdą ir finansines galimybes. Kad nekilnojamojo turto paieškos būtų sėkmingos, rekomenduotina atkreipti dėmesį į kelis svarbius aspektus, aptariamus šiame straipsnyje.

Būsto vieta

Tikriausiai jau nieko nenustebinsiu pasakydamas, kad itin svarbu atkreipti dėmesį į rajoną, kuriame yra būstas, bet reikšmingos yra ir kitos detalės, apie kurias pagalvoti vertėtų iš anksto. Svarbu atkreipti dėmesį į šalia esančią infrastruktūrą ir atstumus iki jums dabar ar po kelerių metų svarbių objektų: parduotuvės, darželio, mokyklos ar gydymo įstaigų. Jei mėgstate laiką leisti gamtoje, atsižvelkite į tai, kiek toli yra žaliosios miesto erdvės, parkai ar vandens telkiniai. Jei vertinate ramybę – atkreipkite dėmesį į tai, kiek toli nuo judriausių miesto gatvių yra norimas įsigyti būstas. Ruošdamiesi pirkti būstą, kuris dar yra statomas, susipažinkite su miesto bendruoju planu ir kita viešai prieinama informacija, iš kurios galėtumėte įvertinti, ar numatyta gyvenvietės ar kvartalo plėtra atitinka jūsų lūkesčius: ar bus nutiesta daugiau gatvių ir dviračių takų, sutvarkytos žaliosios zonos ir vaikų žaidimų aikštelės, kuriamos mokymosi įstaigos ar kt.

Būsto dydis

Nekilnojamo turto pirkėjų norai šiuo klausimu labai skiriasi bei priklauso nuo šeimyninės padėties ar ateities planų, nuo finansinių galimybių ir gyvenimo būdo. Apsvarstykite, kokio dydžio būste gyvendami jaustumėtės komfortiškai, koks būsto išplanavimas jus tenkintų: ar jums svarbi bendra svetainės ir virtuvės erdvė, funkcionalus holas, o gal visai nereikalingas balkonas?

Nekilnojamojo turto išliekamoji vertė ir ilgaamžiškumas

Svarbu nepamiršti, kad bėgant laikui kinta ir nekilnojamojo turto vertė. Atkreipkite dėmesį į būsto statybos metus, atliktą ar planuojamą renovaciją ir kasmėnesines išlaidas jai. Jei ruošiatės pirkti naujos statybos būstą, pasidomėkite statytoju ir atsiliepimais apie jį. Jei planuojate pirkti butą, yra pravartu pasidomėti, ar namą administruoja įmonė, ar yra įkurta bendrija bei kiek kainuoja administravimo paslaugos.

Galimybė greitai parduoti ar išnuomoti turtą

Galbūt būstą norite įsigyti jau žinodami, kad ateityje norėsite jį išnuomoti ar parduoti? Tuomet svarbu nuspręsti, kokiems žmonėms jūsų būstas ateityje būtų patraukliausias ir pagal tai įsigyti turtą miesto centre arba miegamajame rajone. Šiandieninė nuomos rinkos situacija rodo, kad daugiau uždirbama iš nedidelio buto miegamajame rajone nei iš erdvaus, miesto centre esančio buto.

Taupi eksploatacija ir būsto universalumas

Už būsto išlaikymą kiekvienas norime mokėti kuo mažiau, tad apie tai verta pagalvoti jau prieš įsigyjant būstą ir atkreipti dėmesį į dar neaprašytus dalykus: kokiame aukšte yra būstas, kokia yra langų orientacija bei kiek natūralios šviesos tenka būstui ir kokios yra kasmėnesinės šildymo išlaidos. Jei planuojate ateityje parduoti ar nuomoti įsigytą būstą, rekomenduojama nesirinkti itin išskirtinio stiliaus interjero, o atsižvelgti į populiariausias ir praktiškiausias apdailos ir interjero tendencijas.

Komentarų: 0

Privalumai parduodant nekilnojamąjį turtą su brokeriu

Apie nekilnojamojo turto brokerio profesiją visuomenėje sklando daug mitų ir stereotipų, o turbūt dažniausiai girdimas – „samdyti brokerį neapsimoka“. Sakoma, kad kiekvienas turi dirbti savo darbą, tad gal vistik geriau yra pasinaudoti NT brokerio sukauptomis žiniomis, patirtimi ir džiaugtis sėkmingai parduotu nekilnojamuoju turtu?

Esamos rinkos situacijos išmanymas

Nekilnojamojo turto brokeris yra išsamiai susipažinęs su NT rinkos situacija, atlieka rinkos analizes ir žino kainų kilimo ir nuosmukio tendencijas, nustato turto vertę ir įvertina, kiek maždaug laiko truks jo pardavimo procesas.

Kompetencija teisiniais klausimais

Brokeris yra sukaupęs didelį patirties ir žinių bagažą, kuriuo dalijasi su klientais ir geba atsakyti į visus klientų klausimus dėl paskolos gavimo, pardavimui reikalingų dokumentų, mokestinių prievolių ar įstatymų, reglamentuojančių nekilnojamojo turto pardavimą.

Kuriama nekilnojamojo turto pridėtinė vertė

Ar dažnai remiatės pirmu įspūdžiu? Brokeris žino, kaip sudominti pirkėją, išryškinti nekilnojamojo turto privalumus ir sukurti gerą įspūdį. Tinkamas objekto paruošimas apžiūrai, išsamus aprašymas ir reklamavimas bei profesionalios nuotraukos (poreikiui esant – net fotografuotos dronu) – lyg atskiros dėlionės detalės, iš kurių galiausiai sudėliojamas toks kūrinys, kuris greitai randa savo pirkėją.

Efektyvi reklama

NT brokeris žino, kurie reklamos būdai tinkamiausi vienam ar kitam NT objektui parduoti ir iš patirties žino, kaip greičiausiai pasiekti pirkėją. Brokeris gali pasiūlyti visas reklamos galimybes – spaudoje, virtualioje erdvėje, iš lūpų į lūpas ir naudojantis sukurta jau turimų potencialių pirkėjų duomenų baze.

Sutaupytas laikas

Kreipiantis į nekilnojamojo turto brokerį ne tik išvengsite klaidų, kurias galbūt padarytumėte bandydami turtą parduoti savarankiškai, bet ir sutaupysite brangaus laiko. Jo sutaupysite ir paieškoms internete apie pardavimui reikalingų dokumentų sąrašus, bankų paskolas, notaro, antstolių (turto arešto klausimu) ar Registrų centro teikiamas paslaugas, susijusias su nekilnojamojo turto pardavimu ar pirkimu.

Grįžtamasis ryšys

Parduodant nekilnojamąjį turtą be brokerio retai kada pavyksta sulaukti grįžtamojo ryšio: kodėl apžiūrai atvykusiam pirkėjui nepatiko nekilnojamasis turtas ar kokie trūkumai jam pasirodė reikšmingi.  Brokeris išmano pirkėjų psichologiją ir mato, kada pirkėjas yra susidomėjęs, atpažįsta vadinamuosiuos „pirkėjus-turistus“ ir geba atsakyti į pirkėjams iškylančius klausimus. Klaidingai manoma, kad NT brokeriai viską daro tik NT pardavėjo naudai – tikrai profesionalūs brokeriai konsultuoja ir pardavėjus, ir pirkėjus bei veda derybas tarp jų.

Saugus pirkimo-pardavimo sandoris

Patyrę brokeriai savo sąskaitoje turi šimtus sėkmingai užbaigtų sandorių, tad ir visi su nekilnojamojo turto pirkimo-pardavimo dokumentais susiję klausimai yra jų kasdienė duona. Brokeriai paruošia sutartis, užtikrina saugų NT sandorį ir turto perdavimą naujam savininkui. Brokeris sutartą atlygį gauna tik sėkmingo sandorio atveju, t. y., pasirašius notarinę nekilnojamojo turto pirkimo-pardavimo sutartį.